Witamy na stronie naszej hodowli kotów Syberyjskich, która jest członkiem Stowarzyszenia Kotów Polskich PFA działającego pod egidą Felis Polonia/ FIFE. .
Inspiracją dla jej powstania było tak jak w wielu podobnych przypadkach wejście w posiadanie kota sib. Nasz pierwszy kot, a właściwie kotka o „wdzięcznym” imieniu Herman zamieszkał‚a u nas w 2007 roku , kiedy to odebraliśmy ją właścicielowi jej matki. Ten pan nie zadbał‚ o sterylizację swoich kotek, ale pozbywał‚ się kilkumiesięcznych kociąt przez eutanazję. Herman vel Hermi, jak się później okazało jest mixem syberyjczyka. Jej charakter zwrócił naszą uwagę na tę wspaniałą rasę. Zaczęliśmy myśleć o kocie syberyjskim. Po przeczytaniu dostępnych na temat SIB- ów publikacji jeszcze bardziej utwierdziliśmy się w przekonaniu o słuszności naszych zainteresowań.
Koty syberyjskie są bowiem jedną z ras najmniej dotkniętą ingerencja człowieka. Rasa ta została zarejestrowana w FIFe dopiero w styczniu 1998 roku. Oczywiście koty te odbiegają od swoich rdzennych przodków, zamieszkujących ongiś ostępy Syberii, jednak odpowiedzialna hodowla, ochrona puli genetycznej pozwoli nam cieszyć się nią z upływem czasu.
Charakter kotów Syberyjskich można określić jako „psi”, są one oczywiście indywidualistami, ale po psiemu towarzyszą człowiekowi we wszystkich jego codziennych działaniach, gruchając przy tym wdzięcznie. A tak właśnie gruchając! Bo SIB-y nie miauczą, ale gruchają!

To słodkie gruchanko koi nerwy nadszarpnięte codziennością!

Jakież to słodkie kiedy Twój kocurek zagląda Ci w oczy, komicznie przekrzywiając głowę, jakby chciał w Twoich oczach wyczytać‚ wszystkie Twoje problemy gruchając przy tym wdzięcznie.

Byliśmy właściwie psiarzami, ale koty SIB wywróciły nasze poglądy na temat zwierząt domowych. Do tej pory uważaliśmy, że pies i tylko pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, a teraz krąg przyjaciół‚ znacznie się powiększył, o koty SIB. Są one inne niż wszystkie koty, zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że nie są z człowiekiem dla swojej, jak inne koty przyjemności. One wypełniają złoty środek pomiędzy psami i kotami. Towarzyszą nam dbając także o naszą przyjemność. Widzieliście kiedyś kota, który biegnie na ratunek krzyczącej pańci?, jeżeli tak to był‚ to na pewno SIB.

Życzę Wam abyście mogli się o tym wszystkim przekonać, spróbować tego co może Wam dać obecność kota SIB w Waszym zabieganym życiu, kiedy jak każdy szanujący się pies, będzie Was witał w progu domu, nie oczekując jednak spaceru w deszczu ze śniegiem, tylko cicho gruchając, podrapania za uszkiem i przycupnięcia przy laptopie, aby nie uronić niczego z tego co robicie.

 INFORMACJE dla zainteresowanych kociętami syberyjskimi :

wolny - kociak szuka domku, można zgłaszać chęć rezerwacji

obserwacja - ktoś obserwuje jak kociak się rozwija, nadal jest wolny, można zgłaszać chęć rezerwacji

rezerwacja - zaliczka wpłacona, kociak niedostępny. 

Nasze kocięta syberyjskie opuszczają dom w wieku minimum 13 tygodni. Są zaszczepione, odrobaczone i nauczone czystości. Kocięta opuszczają hodowlę zaopatrzone w:

międzynarodową książeczkę zdrowia

rodowód

umowę

zaświadczenie o  zdrowiu 

wyprawkę

ID- chipCopyright by QWERTY Interactive 2009 All rights reserved Felis Engine 2009